Tepelná čerpadla

Vytápění tepelnými čepradly je jedna z nejefektivnějších technologií k výrobě tepelné energie. Pro topné účely využívá tepla nahromaděného ve vzduchu, vodě nebo zemi. Až 80% potřebné energie je odebíráno zdarma z okolního prostředí.

Nechcete být závislí na stále se zvyšujících cenách za energie? Je pro vás důležité, aby provozní náklady byly co nejnižší? Pak je tato technologie pro vás tou pravou!

Profesionální montáž tepelných čerpadel značky NORDline

Certifikát na prodej a montáž tepelných čerpadel a příslušenství.

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Pro tento způsob získávání tepla nejsou zapotřebí žádná „ložiska“. Zdrojem energie je okolní vzduch, který je tepelným čerpadlem nasáván.

Instalace tohoto zařízení je jednodušší, odpadají finančně náročné zemní či vrtné práce. Proto je tento typ čerpadel vhodný obzvlášť pro sanaci stávajících staveb.

Tepelná čerpadla země/voda

Využívají geotermální energii prostřednictvím cirkulace solanky (teplonosné kapaliny). Země je dobrým zásobníkem tepla, protože teplota v zemi je po celý rok relativně stálá.

Teplo se dostává na povrch pomocí vrtů nebo zemních kolektorů.

Tepelná čerpadla voda/voda

U tohoto typu tepelných čerpadel je jako zdroj tepla přímo využívána voda – např. spodní voda, nezamrzající potok nebo jezero. Tento druh tepelných čerpadel vždy podléhá povolení.

Voda se v tepelném čerpadle typu voda/voda ochladí, přičemž se odpaří chladivo a vznikne teplo. Na konci cyklu je voda, která byla zemi odebrána, vrácena zpět.

Tepelná čerpadla se solární podporou

Tento typ zařízení kombinuje přednosti solárních systémů s přednostmi tepelných čerpadel. V letních měsících zabezpečuje solární zařízení ohřev vody.

Tepelné čerpadlo se solární podporou je, podle použití, o 30 až 50 % úspornější, než srovnatelné čerpadlo typu solanka/voda.

Vybrané realizace tepelných čerpadel

Zajištujeme

  • Kompletní elektroinstalace novostaveb

  • Rekonstrukce a opravy elektrických rozvodů

  • Dodávka a montáž slaboproudých a silnoproudých rozvodů včetně rozvaděčů

  • Montáž elektrických zařízení a spotřebičů

  • Zajištění projektové dokumentace elektrických rozvodů včetně EPS a hromosvodů

  • Signalizace a hlídání úrovně hladiny ve studních (od firem Lovato, Elko EP, Finder)